JQuarks

Logowanie

Konkurs Omnibus - Regulamin

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Szkoła Podstawowa w Kraśnicy wychodząc naprzeciw potrzebie zaprezentowania swoich wiadomości przez uczniów szkół podstawowych organizuje od roku 2008 Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus. W roku 2008 konkurs miał zakres szkolny. Forma konkursu jak też cenne nagrody, sprawiły, że został on przez uczniów naszej szkoły oceniony bardzo dobrze. W związku z sukcesem organizacyjnym konkursu w naszej szkole, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu konkursu, zapraszając do udziału w nim uczniów szkół podstawoowych z terenu Gminy Opoczno.  Mamy nadzieję, że pozwoli on, chociaż częściowo wypełnić brak konkursów przedmiotowych, skierowanych do uczniów szkół podstawowych.

Chcielibyśmy, aby konkurs ten stał się konkursem cyklicznym, organizowanym rokrocznie, na stałe wpisując się w kalendarz roku szkolnego. Dlatego bardzo ważną sprawą jest zachęcenie uczniów do udziału w nim, m.in. nagradzając zwycięzców cennymi nagrodami, ufundowanymi przez firmy oraz instytucje.

Cele konkursu:

1. umożliwienie uczniom zaprezentowania posiadanej wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin,
2.
popularyzacja wiedzy ogólnej,
3.
kształtowanie wizerunku człowieka wszechstronnie wykształconego,
4.
zachęcanie do stałego poszerzania wiedzy.

Zasady i przebieg konkursu:

1. Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń klas IV-VI szkoły podstawowej z terenu gminy Opoczno.
2.
Konkurs odbywa się w dwu etapach: eliminacje szkolne oraz finał.
3.
Eliminacje szkolne – Dyrektor szkoły, której uczniowie zamierzają wziąć udział w Konkursie, powołuje szkolną komisję konkursową, której zadaniem jest przeprowadzenie eliminacji szkolnych, mających na celu wyłonienie ucznia do reprezentowania szkoły w finale konkursu. Sposób oraz forma eliminacji szkolnych jest ustalana przez szkolna komisję konkursową. Przykładowy zestaw pytań eliminacji szkolnych jest udostępniany szkołom przez naszą szkołę. Zwycięzcę eliminacji szkolnych należy zgłosić telefonicznie (44 755 18 28) lub mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )  w wyznaczonym terminie.
4. Finał – odbywa się w Szkole Podstawowej w Kraśnicy w I połowie czerwca. W finale biorą udział wszyscy zgłoszeni zwycięzcy eliminacji szkolnych. Finał odbywa się na dokładnie takich samych zasadach jak telewizyjny teleturniej 1 z 10. Nad prawidłowym przebiegiem finału, czuwa trzy osobowa komisja finałowa, wyłoniona w drodze losowania z opiekunów uczniów, biorących udział w finale.
5. Pytania konkursowe obejmują różne dziedziny wiedzy – przedmioty szkolne oraz wiedzę ogólną.
6. Zwycięzca finału zdobędzie tytuł Omnibusa 2009, a także otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową, pozostali uczestnicy finału nagrody pocieszenia.
7. W sytuacjach nieobjętych niniejszym regulaminem, proszę kontaktować się ze Szkołą Podstawową w Kraśnicy – nr tel. i adres mailowy podane wyżej.