JQuarks

Logowanie

Uczniowski Klub Sportowy - Wydarzenia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W dniu 21 września 2012 roku uczniowie, członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnica uczestniczyli w XXIX Biegu Trzeźwości w Opocznie. Udział w imprezie wzięli uczniowie od klasy III do VI. Szczególnie ważne było zwycięstwo naszej zawodniczki; w biegu rocznika klas V dziewcząt Roksany Mazur oraz 6 miejsce Karoliny Sobolewskiej. Opiekunem grupy był Mariusz Biskup – nauczyciel wychowania fizycznego.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.W dniu 19 października 2012 roku odbyła się wycieczka rowerowa, zorganizowana w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnica. Celem rajdu było odnalezienie w najbliższej okolicy ciekawych miejsc, do których można dotrzeć rowerem.
Z rajdu została przygotowana relacja w formie folderu, który pomoże mieszkańcom okolic „odkryć” Skansen Niebowo we wsi Wincentynów. Autorami folderu są uczniowie: Paulina Matysiak, Wiktoria Matysiak, Wiktor Kacprzak, Emilia Bernacka, Karolina Sobolewska, Roksana Mazur wraz z opiekunem Mariuszem Biskupem.
Wiosną i w wakacje zachęcamy całe rodziny do skorzystania z naszej propozycji.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć folder.26 kwietnia 2013 roku reprezentacja UKS Kraśnica wzięła udział w powiatowych mistrzostwach w tenisie stołowym Ludowych Zespołów Sportowych zorganizowanych na hali przy Zespole Szkół w Mroczkowie. Nasza reprezentacja: Jakub Tomasik, Kinga Zięba, Weronika Głąbińska, Aleksandra Więcek.
W systemie rozgrywek do dwóch przegranych najwyżej zaszła Weronika Głąbińska uczennica klasy VI.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.17 maja 2013 roku nie zapisze się w pamięci reprezentacji UKS Kraśnica najlepiej. W gminnych zawodach piłkarskich szkół wiejskich drużyna w składzie: Bartłomiej Grzegorczyk, Kacper Matysiak, Jakub Fiderek, Kamil Gubiec, Bartłomiej Mazur, Jakub Tomasik, Patryk Smutek Wiktor Kacprzak, Mateusz Błaszczyk, nie dala rady pozostałym drużynom zajmując 8 miejsce.

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.Niebywały sukces odniosły zawodniczki „Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnica. Historia zaczęła się w dniu 22 maja 2013 roku zwycięstwem w gminnych zawodach szkól wiejskich w piłce nożnej dziewcząt. Zwycięstwo nad drużynami z Modrzewia, Libiszowa, Ogonowic i Bielowic dały przepustkę do turnieju powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Złoty skład: Weronka Gląbińska, Aleksandra Więcek, Kinga Zięba, Rokasan Mazur, Paulina Matysiak, Emilia Bernacka.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.Dzień po turnieju gminnym przyszło zmagać się z drużynami dziewcząt z terenu powiatu opoczyńskiego. W meczach o zwycięstwo spotkaliśmy się w jednej z gru z zawodniczkami ze Stoku, Drzewicy i Opoczna. W meczu finałowym pokonaliśmy dziewczęta z Kozenina. Białaczów był szczęśliwy dla drużyny w składzie: Weronka Gląbińska, Aleksandra Więcek, Kinga Zięba, Rokasan Mazur, Paulina Matysiak, Emilia Bernacka, Kinga Chałubińska.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.Pierwsze miejsce w powiecie to przepustka do zawodów regionalnych SZS, które odbyły się w dniu 4 czerwca również na terenie boiska w Białaczowie. W rywalizacji z drużynami reprezentującymi powiaty: tomaszowski i piotrkowski zajęliśmy 3 miejsce.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.W deszczowy dzień 11 czerwca rozegrany został turniej regionalny LZS piłki nożnej dziewcząt w Radomsku. Znów w rywalizacji drużyna zajęła 3 miejsce tocząc zacięte mecze z reprezentantkami powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego. Pierwsze miejsce dawało start w wojewódzkich mistrzostwach w Łodzi. Niestety i tym razem nie udalo się osiągnąć głównej nagrody.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.Utytułowane koleżanki otrzymały wyzwanie od swoich kolegów. Miał odbyć się wielki mecz w piłkę nożną. Oczywiście w sympatycznej atmosferze dziewczęta przegrały swój mecz, ale nie wpłynęło to na i tak na ich wysoką ocenę docenioną w poprzednich zawodach.
Dziewczęta otrzymały z rąk prezesa UKS Kraśnica puchar „Najlepsze z najlepszych 2013”, natomiast chłopcy puchar „Najlepsi z najlepszych 2013”. Tak na sportowo zakończył się rok szkolny 2012/13 na terenie Szkoły podstawowej w Kraśnicy.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć.